Jaanuar 2012
Kuhu on kõige mõistlikum rajada altküttega kunstmurustaadion?
September 2013
Sepa staadioni renoveerimine on parim valik!
Jaanuar 2015
Tartu linnavolikogu annab hoonestusõiguse
Mai 2015
Hakkame Sepa staadionit talgukorras korrastama ja alustame Eesti spordiajaloo suurima ühisrahastuskampaania ette valmistamist. 
November 2015
02.11 algas ühisrahastuskampaania. Avame www.jalgpallikeskus.ee keskkonna
Jaanuar 2016
12.01 lõppes ühisrahastuskampaania! 7208 ruutmeetrit leidsid omaniku 71 päevaga!
Aprill 2016
Alustame ehitustöödega
Juuli 2016
10.07.2016 - Avapidustused ja Tartu suurim EM-finaali ühisvaatamine!
2017
Sepa Jalgpallikeskus teenindab aastaga vähemalt 100 000 külastajat

Jalgpallikeskuse

EHITAMINESepa Jalgpallikeskuse ehitamine algas 11.4.2016 ning keskus avati 10.7.2016.

Keskuse nurgakivi asetati tulevase kunstmuruväljaku keskringi pühapäeval, 22. mail ja selle osaks said ka Tartu uuema aja jalgpallilegendi Kristjan Tiiriku putsad. Loe lähemalt ja vaata pilte siit: http://www.jktammeka.ee/fotod-sepa-jalgpallikeskuse-nurgakivi-paigaldamine-ja-kevadgrill/ 

Keskuse avapidustused toimusid pühapäeval, 10. juulil. Lisaks Eesti suurimale jalka EM-finaali ühisvaatamisele toimus suur perepäev, Eesti koondise ja Tartu jalgpalli legendide sõumatš jpm. Loe avapeol püstitatud tippmarkide kohta ning vaata pildigaleriisid siit: http://www.jktammeka.ee/suur-ulevaade-sepa-jalgpallikeskus-ja-selle-avafestival-pustitasid-rekordeid/

Eesti spordi ajaloo suurim

ÜHISRAHASTUSKAMPAANIASepa Jalgpallikeskuse ühisrahastuskampaania: 3108 annetajat ostsid 2.11.2015-12.1.2016 kokku 7208 virtuaalset ruutmeetrit, et
aidata rajada Tartu esimest jalgpallikeskust, milles oleks altküttega täismõõtmetes kunstmuruväljak. Loe kokkuvõtet enneolematust kampaaniast ja tänusõnu siit: http://jalgpallikeskus.ee/aitah


Projekti

Tutvustus

Me tahame Tartu laste unistusi ellu viia. Meie linnas treenib 2000 jalgpalliharrastajat, sealhulgas 1300 last, kellel puuduvad talvised treeningvõimalused. See tähendab jäistel väljakutel mängimist, kus tihtilugu täidavad ühe platsi sadakond noort pallurit. Meile meeldib, kui liikuvaid lapsi on palju, kuid mängurõõmuks, tervise hoidmiseks ja sportlikuks arenguks on vaja rohkem ruumi, kus palli mängida.Renoveerime üheskoos  vana amortiseerunud  Sepa  staadioni  kaasaegseks  kunst-  ja naturaalmuruga jalgpallikeskuseks. Kogu projekti maksumuseks on 450 000€, millest  2/3  on  MTÜ  Jalgpallikool Tammeka juba  saavutanud Eesti Jalgpalli Liidu ja pangalaenu toel. Viimase kolmandiku ehk 150 000€ kogume Eesti spordiajaloo suurima ühisrahastuskampaaniaga.

Kuna Tartus on puudu jalgpalliväljakute ruutmeetreid, siis kogume puuduva rahastuse just ruutmeeter haaval kokku.  Kõikidele annetajatele ja toetajatele on välja pandud auhinnad ja autasud. Kampaania kulmineerub 10.07.2016 toimuva EURO 2016 finaali ühisvaatamisega vastvalminud Sepa Jalgpallikeskuses. Igale annetajale kingime pileti sellele Eesti suve suurimale jalgpallifestivalile.

Projekti eesmärk

 • Arendada Tartu rahvatervist ja sporti.
 • Parandada Tartu jalgpalliharrastajate treening- ja võistlustingimusi. 
 • Rajada kaasaegne, kunst- ja naturaalmuruga jalgpalli treeningkeskus. 
 • Leida treeningkeskuse rajamiseks vahendid kogukondliku kaasatuse kaudu, korraldada ehitustööd.

Miks just altküttega kunstmuruväljak Sepa staadionile?

 • Tartus on jalgpallihuvilisi palju rohkem, kui olemasolevad staadionid suudavad teenindada.
 • Kunstmuruväljak võimaldab treening- ja võistlustööd aastaringselt, mitte ainult maist oktoobrini nagu naturaalmuruväljak. Teistes suurtes linnades eesotsas Tallinnaga on selliseid väljakuid suhteliselt rohkem, mis annab neile Tartu ees konkurentsieelise.
 • Altküte hoiab rohkem rahva- ja tippsportlaste tervist, sest jäävaba plats hoiab ära vigastused.
 • Renoveeritav, ent hetkel amortiseerunud Sepa staadion asub väljakujunenud piirkonnas: seal on ajalooliselt sporti tehtud ja seal on olemas kommunikatsiooni- ning ühistranspordiühendused. 

Miks vajab Sepa Jalgpallikeskus sinu toetust?

 • Suuri spordirajatisi ehitab tavaliselt kohalik omavalitsus, ent Tartu linnal pole ressursse kiiremini kasvanud spordialade taristuvajaduste rahuldamiseks.
 • Tammeka tahab Tartu ühe suurima spordiklubina leevendada linna infrastruktuuriprobleemi, ent vajab selleks paljude tartlaste ja spordisõprade tuge.
 • Tammeka on mittetulundusühing, s.t et klubi tegevusest tekkiv võimalik kasum investeeritakse jälle ja jälle Tartu rahvatervise ja spordi edendamisse.
 • Pangad ei ole nõus andma Tammekale rohkem laenu kui klubi jaksab teenindada, mistõttu on projektile vaja annetajate ja sponsorite tuge.

Amortiseerunud Sepa staadion 2015. aastal

Sepa Jalgpallikeskus

Crowdfunding a Thousand Dreams - www.jalgpallikeskus.ee/en


m2-festival


10. juulil juhtub see, mida oleme oma kodudes juba kuid oodanud - toimub jalgpalli EM-finaal ja avatakse Eesti kõige ägedama story'ga staadion - Sepa Jalgpallikeskus!

Need kaks suursündmust on ühendatud Eesti selle suve kõige ägedamaks ja ajaloolisemaks festivaliks. Me avame pidulikult uue staadioni ja vaatame tuhandete inimestega koos EM-finaali Eesti suurimalt LED-ekraanilt. See on feeling, mida sa mujalt ei saa!


Programm


Ruutmeetrifestivali programmis jätkub põnevat tegevust, ühiseid mälestusi ja emotsiooni nii suurtele kui väikestele. Programm algab juba päeval, kui uuel staadionil saab end proovile panna nii jalgpalliatraktsioonidel kui muudes osavusmängudel.

Kell 20 algab aga festivalipäeva õhtune programm staadionikontserdiga, millele järgneb juba kõige tipp - suur EM-finaali ühisvaatamine, kus saad tuhandete inimestega kogeda tõelist jalgpallimelu.

Terve festivaliala vältel on avatud ka toiduala, kust saab just m2-festivaliks loodud erilisi maitseelamusi. Samuti on kohal Vein ja Vine veiniampluaa, kust kindlasti ei puudu ka finaali jõudnud meeskondade nektar. Hommikust õhtuni on lastele ja hingelt noortele võimalus end proovile panna mängude alas.

Festivali meelespea


 • Kuna festivaliala on piiratud, palume aegsasti kohale tulla, et kindlustada sissepääs festivalialale. 
 • Oma söökide ja jookidega festivalialale ei pääse.
 • Mugavamaks istumiseks võib kaasa tuua tekke ja pleede. Suuremate istumisaluste registreerimine on lõppenud. 
 • Festivalialal on suitsetamine rangelt keelatud. 
 • Koduloomadega festivalialale ei pääse. 
 • Hoiame koos puhtust ja korda, et juba järgmisel päeval saaksid staadionil toimuda trennid!
 • Ole valmis kell 21:15 häält tegema! Tulemas on üllatus!

Festivaliala kaart


m2-festivalialalt leiab tegevust terveks päev kogu perele! Kell 15-18 toimuval perepäeval on staadionil mitmeid mängupunkte, kus saab Tammeka treenerite või m2-festivali koostööpartnerite juhendamisel oma osavust proovida ning meelt lahutada!

Õhtuseks Daniel Levi staadionikontserdiks ning EM-finaaliks teeme staadioniala mängupesadest tühjaks (toitlustus ja muud alad jäävad alles ka õhtuseks programmiks!), et kõigil oleks võimalus õlg õla kõrval uus staadion avada ning parimat jalgpallielamust saada!

 
Jalgpalliturg


Tartu JK Tammeka on aastaid korraldanud klubi pereüritustel vahvaid jalgpalliturgusid. Nende turgude mõte on, et igaüks saab sinna tuua ja igaüks saab sealt tasuta võtta kasutatud, kuid heas korras putsasid jm jalgpallivarustust. Teeme sellise turu ka Sepa Perepäeval! Varustuse ära andmiseks tuleb see lihtsalt Perepäevale kaasa võtta ja turu haldaja kätte anda.

Kui soovid aga ise oma jalka- või spordivarustust müüa, eraldame sulle selleks täitsa tasuta meetri või kaks lauapinda! Lisainfo: eerik@jktammeka.ee

Liiklus ja parkimine


Soovitame külastajatel tulla m2-festivalile jalgsi, rattaga või ühistranspordiga. Staadioni juurde tulevad bussid 4 ja 9. Sõidukite parkimiseks soovitame kasutada Ropka tööstusrajooni piirkonda, eeskätt Tähe tänavat ning parkimist aitavad korraldada parkimiskorraldajad. Autode parkimisel palume arvestada ajutise liikluskorralduse skeemi:  liiklusele on suletud Vasara tänav lõigul Sepa-Vasara põik ning Vasara põik lõigul Vasara-Jalaka 40. Sellele alale pääseb 10. juulil m2-festivali ja ümbruskonna ettevõtteid teenindav transport.