Ühisrahastuskampaania ja ehituse PARTNERID

Aitäh!

Ruutmeetriomanikud ja kaasaitajad, me oleme koos teinud ajalugu!
Tartus, 14. jaanuaril 2016

Viimased 71 päeva on olnud midagi erilist. Midagi, mis jääb meile ja paljudele teistele eluks ajaks meelde. Kümne aasta pärast saame mõnes Raekoja platsi kohvikus kokku ja meenutame omavahel… “Mäletad, kui me Tartusse 3000 inimesega uue staadioni ehitasime?” See on olnud uskumatu teekond.

Alates 2. novembrist kuni 12. jaanuarini oleme meie ja veel paljud-paljud inimesed töötanud ühe eesmärgi nimel - leida need puuduolevad vahendid Tartu laste sporditingimuste parandamiseks ja ehitada Emajõe Ateenasse üks uus korralik jalgpalliväljak.

Me uskusime tulevikku, kus iga laps saab unistada Manchester Unitedis mängimisest. Me uskusime tulevikku, kus iga harrastaja saab tegeleda sellega, mis talle meeldib, kus igal noortegrupil oleks ruumi jalkat mängida ja kus iga andekas talent pääseks Eesti koondist esindama.

Me uskusime maailma, kus tartlased võivad medalite üle rõõmustada, kus ema saaks oma lapsed ohutult trenni panna ja isa näeks oma poega ja tütart arenemas. Me tahtsime tuleviku, kus kõigil oleks äge olla nii platsi peal kui platsi kõrval!

Nüüd võime kõik koos öelda: “Me tegime selle ära!”

Selle teekonna vältel oleme me tegelikult kogunud palju enam, kui puuduoleva kolmandiku uuest staadionist. Ma arvan, et me räägime sadade inimeste eest, kui ütleme, et me oleme siit leidnud sadu uusi sõpru, tuhandeid uusi mõttekaaslasi ja saanud meeletult palju häid emotsioone. Me oleme näinud, kuidas inimesed võivad kokku tulles suuri asju korda saata. Kuidas me saame ise oma elu paremaks muuta ja kuidas unistuste täitmine on võimalik.

Üks kõige südantsoojendavaid kogemusi kogu projekti juures on olnud just see, kui paljudele inimestele on meie ühine idee korda läinud, kui paljud on sellest hoolinud ja kui palju on inimesed oma vabast ajast ja vahenditest ruutmeetrikampaania õnnestumisse panustanud. Me poleks seda ilma teieta suutnud. Paljude jaoks kõlab see kui Oscari-kõne klišee, aga see on siiralt ja mööndusteta tõsi. Lõppenud ühisrahastuskampaania on olnud rohkemat kui ühine rahastus. See on olnud ühine pingutus, ühine emotsioon, ühine teekond ja lõpuks ka ühine võit.

Alates inimestest, kes jagasid sõna kuni vabatahtlikeni ja suurtoetajateni - me kõik oleme andnud oma veetilga, millest on moodustunud ookean. Meie suurimad tänusõnad lähevad Ingmar Kiidjärvele ja Ave Lillemäele, kelle teadmiste ja väsimatu tööta nii kampaania eel kui ajal poleks Sepa Jalgpallikeskuse idee nii kiirelt ja nii kaugele jõudnud. Teie panus kampaania õnnestumisse on olnud hindamatu ja teadke, et Tartu parem tulevik on paljuski Teie kätega vormitud.

Aitäh Teile - Mark Mööl, Mart Kase, Vambola Tiik, Katre Sakala ja Rait Rodi. Teie nõuanded ja head mõtted aitasid kampaaniale anda viimistluse ja lihvi, mida üks suur unistus väärib. Aitäh meie tublidele vabatahtlikele, kelle panus aitas meie väiksemad ja suuremad ideed päevast päeva ellu viia. Reti, Kersti, Jaanika, Kätlin, Kadri, Keiti, Siim - te olete eriti ägedad, jätkake samas vaimus!

Aitäh, Tammeka ja teiste klubide treenerid, jalgpallurid, ametnikud, lapsevanemad - te andsite endast väsimatult parima, et kanda edasi Sepa Jalgpallikeskuse sõnumit, ja leidsite sadu uusi toetajaid. Aitäh Veiko Soole, kes pani kolm aastat tagasi Sepa staadioni renoveerimise idee idanema. Aitäh Toomas Lepale, kes uskus meisse ja aitas lumepalli veerema lükata.

Suured tänusõnad ka Eesti jalgpallikogukonnale ja Eesti Jalgpalli Liidule. Rahvuskoondislaste, jalgpalliklubide ja fännide ühtsus kampaania jooksul on olnud meeliülendav ja näidanud jalgpalli tõelist sisu. Me näitasime üheskoos, et maailma paremaks muutmisel ei saa takistuseks erinev särgivärv või rivaliteet palliplatsil.

Aitäh Sulle, Kris Neufeld, et filmisid videod, tänu millele jõuds meie lugu sadade tuhandete inimesteni nii Eestis kui välismaal. Aitäh, Trevor, et ütlesid kaamera ees kõige olulisemat - nii päkapikumütsiga kui selleta. Aitäh Louis Zezeranile, kes viis meie sõnumi laia maailma ja kõigile teistele, kes Sepa toetusvideotes osalesid ja kaamera ees oma lugu jagasid. Teie abil näitasime, kui paljudele inimestele meie üritus korda läheb. Me näitasime, et meie lugu on oluline ja meie lugu väärib jagamist.

Ühisrahastuskampaania ei oleks olnud edukas, kui poleks olnud ettevõtteid, kes oma teenustega kampaaniale hoogu juurde andsid. Siinkohal suur-suur aitäh Mihkel Pihole ja Tortuga Travelile, kes on kõikide ruutmeetriomanike vahel auhinnaloosiks välja pannud soojamaareisi kahele, mille loosime välja juba sel pühapäeval Tartu Raekoja platsis. Aitäh Ülari “Big” Tootsile ja Sound Groupile, kelle abil on meie mikrofonid olnud viletud ja helitöötlus valutu. Aitäh copy.ee trükikeskusele, kelle bännerid, voldikud ja flaierid on aidanud meie lugu levitada ning Linna Ekraanidele, kelle ekraanidel meie unistus elas. Aitäh Are Altrajale heade nõuannete eest ning Sportlandile sportlike auhindade ja igale annetajale osaks saava kingituse eest. Me täname ka Margus Aderit, kes aitas läbi viia suurt ühiskõksimist.

Me tunnustame Tartu linnavalitsust ja täname Teid, et uskusite Sepa Jalgpallikeskuse kampaaniasse alates esimesest päevast. Tartu linna sümboolsed ruutmeetrid tuksuvad igavesti uue väljaku südames, keskringis!

Ja lõpetuseks peame me kõik tegeme eriliselt sügava kummarduse Jaan Naaberile ja disainistuudiole Neway. Me tulime suvel Sinu juurde ühe täiesti segase ideega. Paljud poleks ilmselt viitsinud kolmest lausest rohkemat kuulatagi, aga impossible is nothing, kas pole! Neway abil sai ühisrahastuskampaania innovatiivse, kaasahaarava ja mängulise vormi www.jalgpallikeskus.ee saidi näol ja kümned tuhanded meie veebis käinud inimesed võivad kinnitada - ruutmeetrite väljak oli fantastiline idee ja fantastiline teostus! Unistajaid on maailmas palju ja unistama peab ning Neway näol leidsime tõeliselt võimeka partneri, kes aitas meil selle heas mõttes hullumeelse unistuse ka reaalsuseks vormida. Aplaus Teile, tõesti!

Novembri alguses ütlesime, et jah, me teeme koos ajalugu, jah, see on võimalik! 71 tööd ja energiat täis päeva hiljem saame ühisrahastuskampaania võiduka lõpu välja kuulutada. Me kirjutasime uue peatüki Tartu ja Eesti kogukondade ajalukku. Me tegime seda koos 3108 inimese, ettevõtte ja organisatsiooniga. Uskumatu, aga tõsi!

Ees seisab veel palju tööd. Peame kokku sõlmima kampaania otsad ja valmis ehitama jalgpallikeskuse. Kui pühapäevane talvine tänupidu peetud, hakkame tegelema auhindade välja saatmisega ja jätkub ehituse planeerimine. Aprillis lööme kopa maasse ja 10. juuliks, jalgpalli EM-finaaliks on Sepa Jalgpallikeskus valmis. Me loodame, et meie kõik - kampaaniasse panustanud inimesed - saame sel päeval Tartus kokku, et üheskoos suure jalgpallifestivaliga tähistada meie unistuse lõplikku täitumist!

Sepa Jalgpallikeskuse ühisrahastuskampaania ei olnud lihtsalt ühine rahastamine. See oli ja on midagi enamat. Sest tegelikult me ei saa järgmiseks suveks lihtsalt uue staadioni. Me saame tervislikuma tuleviku meie laste jaoks. Me saame emotsiooni ühiselt saavutatud eesmärgist. Me saame koos tegemise rõõmu. Ja muide, me saame endale 3108 uut sõpra! Me saame tunnustust sellele, et meie ümber on head inimesed, kes tahavad teha ära häid asju ja see ongi ju tegelikult kõige tähtsam.

Olgu Sepa Jalgpallikeskuse iga ruutmeeter ausambaks sellele, et kui on tahtmist ja usku, on üheskoos tegutsedes kõik võimalik! Iga ruutmeeter aitas. Me täname Teid!

Kalle, Kaarel ja Erki
Sepa Jalgpallikeskuse kampaaniameeskond
Tartus, 14. jaanuaril 2016


Nimekiri headest inimestest ja ettevõtetest, kes on Sepa Jalgpallikeskuse virtuaalse staadioni omanikud:

Eraisikud:

Juriidilised isikud: