Jaanuar 2012
Kuhu on kõige mõistlikum rajada altküttega kunstmurustaadion?
September 2013
Sepa staadioni renoveerimine on parim valik!
Jaanuar 2015
Tartu linnavolikogu annab hoonestusõiguse
Mai 2015
Hakkame Sepa staadionit talgukorras korrastama ja alustame Eesti spordiajaloo suurima ühisrahastuskampaania ette valmistamist. 
November 2015
02.11 algas ühisrahastuskampaania. Avame www.jalgpallikeskus.ee keskkonna
Jaanuar 2016
12.01 lõppes ühisrahastuskampaania! 7208 ruutmeetrit leidsid omaniku 71 päevaga!
Aprill 2016
Alustame ehitustöödega
Juuli 2016
10.07.2016 - Avapidustused ja Tartu suurim EM-finaali ühisvaatamine!
2017
Sepa Jalgpallikeskus teenindab aastaga vähemalt 100 000 külastajat
Veebruar 2017
Valmib viimane keskuse I etapis ette nähtud neljast haldusmajast. Sepal on nüüd 75 riietusruumikohta, toad treeneritele, halduspersonalile ja füsioterapeudile, samuti varustuse hoidmiseks. Majade rajamise suurtoetajad olid RAITWOOD ja VOH VÄRVIKESKUS/VÄRVITUD VOODRILAUD.
Märts 2017
Sepa võõrustab 2017. hooajal kokku viite Premium liiga matši. Keskuse esimeses kõrgliigamängus võidab Tammeka  Premium liiga hooaja avamatšis Eesti meistrit FCI Tallinnat 2:0!
Aprill 2017
Sepa jalgpallikeskus võõrustab Eesti kõigi aegade kõrgeimatasemelist noorteturniiri Sepa Elite Cup. 2005. aastal sündinud noorte eliitturniirist võtavad osa m.h FC Schalke 04, West Ham United, Moskva Spartak ja Peterburi Zenit!
August 2017
Algab tribüüni katuse ehitus

Jalgpallikeskuse

ARENDAMINE


 • 2017. aasta hilissuvel algab jalgpallikeskuse tribüüni katuse rajamine.
 • Jalgpallikeskuse treeningväljaku 2016. aastal istutatud naturaalmuru valmis täies kvaliteedis 2017. aasta suveks.
 • Ajavahemikus sügis 2016-kevadtalv 2017 valmivad keskuse riietus- ja abiruumid, et treeningute ja võistluste järel saaks nõuetekohaselt pesta ja puhata ning varustust hoida. Neljas haldusmajas on 75 riietusruumikohta, toad treeneritele, halduspersonalile ja füsioterapeudile, samuti varustuse hoidmiseks. Majade rajamise suurtoetajad oli RAITWOOD ja VOH VÄRVIKESKUS/VÄRVITUD VOODRILAUD.
 • Sügisel 2016 korraldasime erinevaid tulundusüritusi, et koguda vahendeid keskuse tribüünile katuse rajamiseks. Katuse rajamise kulud hõlmavad projekteerimist, materjalide ostmist ning ehitamist. Katust on vaja, et pakkuda peavarju publikule, lapsevanematele ja lastele treeningute, mängude ja turniiride ajal.
Tribüüni katuse rajamise toetuseks saab soetada nimelise istekoha Sepa Jalgpallikeskuse tribüünil. Soetamiseks võta ühendust Kaarel Kiidroniga (TEL 5537223,  E-MAIL kaarel@jktammeka.ee).

Jalgpallikeskuse

EHITAMINESepa Jalgpallikeskuse ehitamine algas 11.4.2016 ning keskus avati 10.7.2016.

Keskuse nurgakivi asetati tulevase kunstmuruväljaku keskringi pühapäeval, 22. mail ja selle osaks said ka Tartu uuema aja jalgpallilegendi Kristjan Tiiriku putsad. Loe lähemalt ja vaata pilte siit: http://www.jktammeka.ee/fotod-sepa-jalgpallikeskuse-nurgakivi-paigaldamine-ja-kevadgrill/ 

Keskuse avapidustused toimusid pühapäeval, 10. juulil. Lisaks Eesti suurimale jalka EM-finaali ühisvaatamisele toimus suur perepäev, Eesti koondise ja Tartu jalgpalli legendide sõumatš jpm. Loe avapeol püstitatud tippmarkide kohta ning vaata pildigaleriisid siit: http://www.jktammeka.ee/suur-ulevaade-sepa-jalgpallikeskus-ja-selle-avafestival-pustitasid-rekordeid/

Eesti spordi ajaloo suurim

ÜHISRAHASTUSKAMPAANIASepa Jalgpallikeskuse ühisrahastuskampaania: 3108 annetajat ostsid 2.11.2015-12.1.2016 kokku 7208 virtuaalset ruutmeetrit, et
aidata rajada Tartu esimest jalgpallikeskust, milles oleks altküttega täismõõtmetes kunstmuruväljak. Loe kokkuvõtet enneolematust kampaaniast ja tänusõnu siit: http://jalgpallikeskus.ee/aitah


Projekti

Tutvustus

Me tahame Tartu laste unistusi ellu viia. Meie linnas treenib 2000 jalgpalliharrastajat, sealhulgas 1300 last, kellel puuduvad talvised treeningvõimalused. See tähendab jäistel väljakutel mängimist, kus tihtilugu täidavad ühe platsi sadakond noort pallurit. Meile meeldib, kui liikuvaid lapsi on palju, kuid mängurõõmuks, tervise hoidmiseks ja sportlikuks arenguks on vaja rohkem ruumi, kus palli mängida.Renoveerime üheskoos  vana amortiseerunud  Sepa  staadioni  kaasaegseks  kunst-  ja naturaalmuruga jalgpallikeskuseks. Kogu projekti maksumuseks on 450 000€, millest  2/3  on  MTÜ  Jalgpallikool Tammeka juba  saavutanud Eesti Jalgpalli Liidu ja pangalaenu toel. Viimase kolmandiku ehk 150 000€ kogume Eesti spordiajaloo suurima ühisrahastuskampaaniaga.

Kuna Tartus on puudu jalgpalliväljakute ruutmeetreid, siis kogume puuduva rahastuse just ruutmeeter haaval kokku.  Kõikidele annetajatele ja toetajatele on välja pandud auhinnad ja autasud. Kampaania kulmineerub 10.07.2016 toimuva EURO 2016 finaali ühisvaatamisega vastvalminud Sepa Jalgpallikeskuses. Igale annetajale kingime pileti sellele Eesti suve suurimale jalgpallifestivalile.

Projekti eesmärk

 • Arendada Tartu rahvatervist ja sporti.
 • Parandada Tartu jalgpalliharrastajate treening- ja võistlustingimusi. 
 • Rajada kaasaegne, kunst- ja naturaalmuruga jalgpalli treeningkeskus. 
 • Leida treeningkeskuse rajamiseks vahendid kogukondliku kaasatuse kaudu, korraldada ehitustööd.

Miks just altküttega kunstmuruväljak Sepa staadionile?

 • Tartus on jalgpallihuvilisi palju rohkem, kui olemasolevad staadionid suudavad teenindada.
 • Kunstmuruväljak võimaldab treening- ja võistlustööd aastaringselt, mitte ainult maist oktoobrini nagu naturaalmuruväljak. Teistes suurtes linnades eesotsas Tallinnaga on selliseid väljakuid suhteliselt rohkem, mis annab neile Tartu ees konkurentsieelise.
 • Altküte hoiab rohkem rahva- ja tippsportlaste tervist, sest jäävaba plats hoiab ära vigastused.
 • Renoveeritav, ent hetkel amortiseerunud Sepa staadion asub väljakujunenud piirkonnas: seal on ajalooliselt sporti tehtud ja seal on olemas kommunikatsiooni- ning ühistranspordiühendused. 

Miks vajab Sepa Jalgpallikeskus sinu toetust?

 • Suuri spordirajatisi ehitab tavaliselt kohalik omavalitsus, ent Tartu linnal pole ressursse kiiremini kasvanud spordialade taristuvajaduste rahuldamiseks.
 • Tammeka tahab Tartu ühe suurima spordiklubina leevendada linna infrastruktuuriprobleemi, ent vajab selleks paljude tartlaste ja spordisõprade tuge.
 • Tammeka on mittetulundusühing, s.t et klubi tegevusest tekkiv võimalik kasum investeeritakse jälle ja jälle Tartu rahvatervise ja spordi edendamisse.
 • Pangad ei ole nõus andma Tammekale rohkem laenu kui klubi jaksab teenindada, mistõttu on projektile vaja annetajate ja sponsorite tuge.

Amortiseerunud Sepa staadion 2015. aastal

Sepa Jalgpallikeskus

Crowdfunding a Thousand Dreams - www.jalgpallikeskus.ee/en